در شهربازی معارفی بوشهر صورت گرفت؛ استقبال خانواده‌ها، جوانان و نوجوانان از غرفه «محرم نامحرم»

آشنایی نوجوانان با عملیات‌های رزمندگان اسلام در شهربازی معارفی بوشهر
شهربازی معارفی بوشهر؛ از رمی شیاطین زمان تا راه رسیدن به خدا

به گزارش روابط عمومی شهربازی معارفی بوشهر،‌ «محرم نامحرم» یکی از غرفه‌های این شهربازی است که افزون‌بر مخاطب نوجوان؛ مخاطبان دیگری همانند جوانان و خانواده‌ها دارد.

همان‌گونه که از اسم غرفه «محرم نامحرم» مشخص است در این بخش نوجوانان در قالب یک بازی مهیج و جذاب با محارم نسبی، سببی و رضاعی آشنا می‌شوند؛ همچنین متوجه می‌شوند که چه افرادی برای آنها نامحرم هستند.

DSC_0047

غرفه «محرم نامحرم» از دو بخش تشکیل شده است، در بخش نخست آن یکی از روحانیان ضمن تعریف مفهوم محرم و نامحرم از دیدگاه اسلام به بیان مصادیق و چگونگی رفتار با آنها می‌پردازد.

همچنین به نوجوانان توضیح می‌دهد که محرمیت از سه راه سبب، نسب و رضاع حاصل می‌شود و مواردی همانند فامیل شدن، دوست داشتن، عاشق شدن و همکار شدن محرمیتی را ایجاد نمی‌کند.

پس از این مرحله نوجوانان باید بتوانند از میان اسامی محرمی که بر روی تنه‌های درختان نوشته شده عبور کنند و به مرحله بعد برسند؛ البته مجری برنامه در هنگام مسابقه نیز برخی از مسائل دینی همانند حرمت نگاه کردن، لمس کردن و بوسیدن نامحرم را بیان می‌کند.

IMG_0521

در این غرفه از شهربازی معارفی بوشهر برخی از خانواده نیز حضور پیدا کرده و پرسش‌های خود را با کارشناسان دین در میان می‌گذارند.

مرحله پایانی غرفه «محرم و نامحرم» عبور از پل و پله‌ معلق که اگر نوجوانی این مراحل را به درستی طی کند امتیاز لازم را کسب می‌کند.

خروجی این غرفه آشنایی نوجوانان با مصادیق و عوامل محرم و نامحرم از دیدگاه اسلام و چگونگی رفتار با آنها است.

IMG_0528

همچنین متوجه می‌شوند برخی از موارد همانند فامیل بودن، همکار شدن، دوست داشتن و عاشق شدن که به اشتباه در میان برخی از افراد عاملی بر محرمیت تلقی می‌شود، هیچ‌گاه سبب محرمیت میان افراد نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *