شهربازی معارفی بوشهر؛ از رمی شیاطین زمان تا راه رسیدن به خدا

در شهربازی معارفی بوشهر صورت گرفت؛ استقبال خانواده‌ها، جوانان و نوجوانان از غرفه «محرم نامحرم»
تا پایان روز هشتم؛ شهربازی معارفی بوشهر پذیرای بیش از ۱۰۰ هزار نفر بود

به گزارش روابط عمومی شهربازی معارفی بوشهر، در این شهرک معارفی ضمن بیان احکام و معارف در قالب بازی و سرگرمی رمی شیاطین زمان نیز صورت می‌گیرد.

غرفه «رمی جمرات» را می‌توان غرفه «رمی شیاطین زمان» دانست؛ در این قسمت نوجوانان باید به وسیله توپ‌های کوچکی مجسمه ابلیکس منتقش به تصاویر سران کشورهای مستکبر همانند نتانیاهو، اوباما، دیوید کامرون، مرتجعان عرب و داعشی‌ها را مورد هدف قرار دهند.

IMG_0411

در مرحله نخست شرکت کننده از روی پل‌ معلقی عبور کرده و بر روی سکو قرار می‌گیرد تا توپ‌ها را به سمت نمادها پرتاب کند، زمانی که ابلیکس به وسیله توپ سرنگون شد شرکت کننده باید از روی پل معلق دیگری حرکت کنند و یک خوبی را رها کند.

خوبی‌ها نیز در حقیقت تابلوهای منتقش به اعمال خوب هستند، پس از این مرحله نوجوان باید خوبی را تا کنار نماد خانه خدا(کعبه) حمل کنند.

نوجوانان به ازای هر ابلیکسی که سرنگون کرده و خوبی جمع‌آوری می‌کنند، امتیاز کسب می‌کنند.

IMG_0421

این مسابقه مهیج و محرک در هر مرحله میان دو شرکت کننده برگزار می‌شود و مدت زمان کسب امتیاز لازم یک دقیقه است.

همچنین در مدت زمان اجرای مسابقه، مجری برنامه آیات و روایات مرتبط با دنیا، قیامت، قبر و توشه آخرت را برای شرکت کنندگان تبیین می‌کند.

به طور کلی می‌توان گفت در غرفه «رمی جمرات» شرکت کنندگان نوجوان با چند موضوع مصادیق خوبی‌ها و بدی‌ها، چرایی رمی جمرات، توشه‌های آخرت، سختی و تنهایی قبر، گذرا بودن دنیا و ماندگاری آخرت آشنا می‌شوند.

IMG_0423

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *