پذیرایی از جوانان با کیسه بوکس، غلتک و صخره نوردی در شهربازی معارفی بوشهر

رییس ستاد اقامه نماز استان بوشهر: برپایی شهربازی معارفی برای بوشهر افتخار بزرگی است/الگوی مناسب برای طراحی شهربازی اسلامی
نگاهی گذرا به غرفه پر مخاطب «گوشبال» شهربازی معارفی بوشهر

به گزارش روابط عمومی شهربازی معارفی بوشهر، این شهرک معارفی از پنجم کار خود را در این شهر بندری آغاز و تا چهاردهم فروردین ماه سال جاری ادامه خواهد داد.

در شهرک معارفی برای سنین مختلف خردسال، کودک، نوجوان و جوان بازی‌های مختلفی تدارک دیده شده که جمعا ۱۸ بازی می‌باشد و علاقه‌مندان می‌توانند از این بازی‌ها به صورت رایگان استفاده کنند و حتی با کسب امتیاز لازم جوایزی همانند تبلت دریافت کنند.

بخش جوان این شهرک معارفی از غرفه‌های مختلفی همانند «معراج شهدا»، «کوه اعمال»، «دستاویز»، «صراط»، «نگاه مسموم» و «مرتبط‌ها» تشکیل شده است.

IMG_1681

نخستین غرفه این بخش «معراج شهدا» می‌باشد که در این غرفه روحانیان به بیان مجاهدت‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس می‌پردازند.

پس از این مرحله نوبت به «کوه اعمال» می‌رسد، در این قسمت جوانان ضمن صخره نوردی بر روی اعمال بد که به صورت نوشته می‌باشد پا می‌گذارند تا به قله سعادت صعود کنند.

 IMG_1676

مرحله بعدی بخش جوان «دستاویز» است که در این بخش جوانان ضمن آشنایی با معارف قرآن و عترت در قالب بازی به راپل سواری می‌پردازند؛ خروجی غرفه «دستاویز» این است که جوانان متوجه می‌شوند قرآن و عترت بهترین ریسمان برای چنگ زدن هستند.

«صراط» نیز یکی از بازی‌های جذاب بخش جوان است،‌ در این قسمت تعدادی کیسه بوکس در حال حرکت به سمت چپ و راست با نوشته‌های همانند «عرفان‌های کاذب»، «گناهان کبیره»، «موسیقی حرام»، «قمار» و دیگر موارد در کنار سکوی آویزان شده و شرکت کنندگان باید بدون برخورد به این کیسه از روی سکو عبور کنند.

IMG_1589

برخورد به این کیسه‌ها منجر به پرتاب شدن افراد از روی سکو و کسر امتیاز می‌شود؛ همچنین مجری برنامه که یکی از روحانیان است در هنگام بازی دیدگاه اسلام درباره مطالب نوشته شده بر روی کیسه‌های بوکس را بیان می‌کند.

غرفه دیگر بخش جوان «نگاه مسموم» است، در این غرفه تعدادی مانع چرخان(غلتک) قرار داده‌اند که شرکت کنندگان باید بتوانند از این موانع عبور کنند، پس از این مرحله نیز باید به صورت سینه خیز از نوار نقاله که در جهت عکس حرکت می‌کند عبور کنند تا امتیاز لازم را کسب شود.

IMG_1658

قسمت پایانی بخش جوان مربوط به غرفه «مرتبط‌ها» است که در این بخش تعدادی آیه قرآن به همراه تصاویر وجود دارد که شرکت کنندگان باید بتوانند ارتباط میان این دو را پیدا کنند.

نگاه به نامحرم، غیبت، چشم‌چرانی، گوش دادن موسیقی و دیگر موارد از جمله موضوعات مطرح شده در این غرفه است.

IMG_1644

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *