کودکان در شهربازی معارفی بوشهر بر دهان سران استکبار می‌زنند

گزارش تصویری بازدید مسؤولان استان بوشهر از شهربازی معارفی
بازدید رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر از شهربازی معارفی

به گزارش روابط عمومی شهربازی معارفی بوشهر، امسال بندر بوشهر نوروز متفاوتی را تجربه کرد؛ چرا که از پنجم فروردین ماه شاهد برگزاری شهربازی معارفی در این شهر بندری بودیم.

شهربازی معارفی از چهار بخش خردسال، کودک، نوجوان و جوان تشکیل شده که مسؤولان ۱۸ بازی برای آنها تدارک دیده‌اند و استفاده از تمام این بازی‌ها به صورت کاملا رایگان است و حتی شرکت کنندگان در صورت کسب امتیاز می‌توانند جایزه نیز دریافت کنند.

شهربازی معارفی بوشهر همچنین تا ۱۴ فروردین میزبان علاقه‌مندان بوشهری و مسافران این شهر خواهد بود و افراد می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۳ در نوبت صبح و از ساعت ۱۷ تا ۲۳ در نوبت عصر به این شهرک معارفی مراجعه کنند.

در این گزارش تصمیم داریم نگاه اجمالی به بخش کودک شهربازی معارفی بوشهر داشته باشیم؛ این بخش از سه غرفه «دلقک‌های صهیونیستی»، «بازیافت» و «گردونه» تشکیل شده و کودکان ضمن بازی در این قسمت با برخی مسائل مورد نیاز خود نیز آشنا می‌شوند.

در غرفه «بازیافت» کودکان ضمن آشنایی با فواید بازیافت زباله‌های شیشه‌ای، فلزی، کاغذی و پلاستیکی؛ متوجه می‌شوند که در زندگی هر زباله‌ را باید در سطل ویژه خود قرار داد؛ البته در اثنای این بازی چگونگی پاک کردن وجود انسان به وسیله توبه نیز بیان می‌شود.

dddd

پس از این مرحله هر یک از کودکان شرکت کننده سوار بر بیل مکانیکی کوچکی(ساخت شده از سوی مسؤولان برگزار کننده) شده و هر زباله‌ را به تفکیک در سطل ویژه خود قرار می‌دهند.

در بخش «دلقک‌های صهیونیستی» نیز کودکان به وسیله توپ‌های هفت سنگ ضرباتی را به دندان‌های سران استکبار یعنی نتانیاهو و اوباما وارد می‌کنند، پس از این‌که شرکت کنندگان به تمام دندان‌ها ضربه وارد کردند، اهرمی حرکت کرده و به چشمان سران استکبار ضربه وارد می‌کند و چشمان آنها نیز از حدقه به بیرون می‌زند.

DSC_0100

خروجی بخش «دلقک‌های صهیونیستی» این است که کودکان تجربه زدن بر دهان سران استکبار را تمرین می‌کنند.

در بخش «گردونه» نیز سؤالاتی همانند «بهشت‌های روی زمین»، «خداوند چه افرادی را دوست دارد و چه افرادی را دوست ندارد» پرسیده می‌شود و کودکان باید با چرخاندن گردونه اعمال مرتبط با پرسش‌ها را پیدا کنند.

IMG_0533

همچنین در این بخش کودکان باید از میان تصاویر موجود؛ کعبه، حرم‌های اهل‌بیت(ع) و مسجد النبی را پیدا کرده و به عنوان «بهشت‌های روی زمین معرفی کنند»؛ اگر پرسش مجری این باشد که خداوند متعال چه افرادی را دوست ندارد کودکان باید از گردونه کارهای بدی همانند آزار و اذیت دیگران را پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *