آیت‌الله علوی گرگانی در دیدار اعضای مؤسسه تبیان:شهربازی معارفی، تعلیم عملی احکام و معارف دین است/ مؤسسه تبیان باید جوانان را برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی تربیت کند

آیت‌الله اراکی: فعالیت‌های مؤسسه تبیان خرسندم کرد
آیت‌الله محمدی ری شهری تأکید کرد؛شهربازی معارفی؛ نوگرایی در تعلیم و تعلم/ بازتاب کارهای صورت گرفته رصد شود

حضرت آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به برپایی شهرک معارفی(شهربازی معارفی) اظهار کرد: این تعلیم عملی احکام و معارف دین است. بسیار عالی و ارزشمند است. امروز نیاز فوق العاده به این کارها دارد. جوانان را برای انقلاب پرورش دهید. کارتان بسیار عالی است.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت تبیان شهر مقدس قم، حضرت آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید در دیدار مسؤولان این مؤسسه و اعضای برگزار کننده شهرک معارفی(شهربازی معارفی) ضمن ابراز خرسندی از انجام چنین کارهایی گفت: بنده ضمن تشکر از عزیزان مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت تبیان، از آن‌جا که این مؤسسه به نام قرآن و عترت نامیده شده و قرآن هم خود تبیان است، امیدوارم تبیان باشید و حق این واژه را ادا کنید.

وی افزود: گزارشات شما خیلی خوب بود. مبشرات و مژده بود. امیدواریم هر روز در کار و حرکاتتان موفقیت‌های بیشتری داشته باشید. کار شما بسیار ارزشمند است؛ چون از نیروهای جوان؛ نیرو‌هایی که قابلیت رشد بهتری دارند، استفاده و بهره‌برداری می‌کنید و این بسیار عالی است.

این مرجع تقلید عنوان کرد: البته این مسائلی که شما اشاره کردید ـ همین که تشویق و تقدیر می‌کنید و مهم‌تر از آن تبلیغ دین می‌کنید ـ توجه داشته باشید مسأله‌ای که باید بیشتر در این مؤسسات اهمیت داده شود، پربار کردن جوانان است.

وی ادامه داد: شما باید در این مؤسسه بتوانید از جوانان هوشمند، هوشیار و خوش استعداد گزینش و انتخاب کنید. این‌ها را پر از علم و کمال مسائل علمی و کلامی کنید تا هر کدام بروند در یک منطقه‌ای از شهرستان‌ها و اجتماعات جوانان مسائل را مطرح و پاسخ پرسش‌های آن‌ها را بدهند.

حضرت آیت‌الله علوی گرگانی با تأکید بر این‌که باید در برابر هجمه‌های فرهنگی، جوانان هدایت شده داشته باشیم، اظهار کرد: در مقابل گروه‌هایی که امروز از هر طرف هجمه‌های فرهنگی دارند، نیاز داریم جوانان هدایت شده داشته باشیم. این‌ها را ذخیره نگه داریم و هر کدام از این فرزندان را در منطقه‌ای بفرستیم تا جواب تمام افرادی که هجمه می‌کنند، داده شود.

وی عنوان کرد: البته این کار نیازمند یک تشکیلات برای برنامه‌ریزی است. افراد دوره‌هایی را ببینند. در بحث علم کلام، اعتقادات و غیره آگاه باشند تا وقتی عده‌ای هجمه می‌کنند، این‌ها توانایی مقابله داشته باشند. مؤسسه تبیان نیز در واقع باید یک مؤسسه تولیدی باشد و افراد مختلفی را برای مقابله با هجمه‌ها تربیت کند.

این مرجع تقلید یادآور شد: بنده مدتی در تهران مشغول همین کار بودم. چندین جوان را دور خودم جمع کرده و برای آن‌ها‌ کلاس‌های درسی درباره کلام و اعتقادات گذاشته بودم. این‌ها را به گونه‌ای تربیت کرده بودم که یک بار یکی از مراجع فعلی به جای بنده در جمع این جوانان رفته بود. پس از آن گفت: «شما چه کردید؟ چقدر این جوانان قوی هستند!»

وی افزود: اگر بتوانیم از اعضای مؤسسه تبیان چنین جوانانی را تربیت کنیم و به آن‌ها کمالات علمی دهیم به چه میزان می‌توان موفق بود؟ البته بیشتر درباره مسائل عمیق کار شود و اگر می‌خواهید شهرک معارفی داشته باشید، تحت نظر یکی ار بزرگان این کار را انجام دهید. از شخصیت‌های علمی حوزه استفاده کنید و جوانب آن را بسنجید.

حضرت آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به آیه «وَالَّذِینَ هَاجَرُواْ فِی اللّهِ مِن بَعْدِ مَا ظُلِمُواْ لَنُبَوِّئَنَّهُمْ فِی الدُّنْیَا حَسَنَهً وَلَأَجْرُ الآخِرَهِ أَکْبَرُ لَوْ کَانُواْ یَعْلَمُونَ؛ و کسانى که پس از ستمدیدگى، در راه خدا هجرت کرده‌اند، در این دنیا جاى نیکویى به آنان مى‌دهیم، و اگر بدانند، قطعاً پاداش آخرت بزرگتر خواهد بود.» اظهار کرد: آیه می‌فرماید: اگر در راه خدا تلاش کنید نه تنها پاداش عظیم به شما می‌دهیم، بلکه پاداش آخرت آن بزرگتر است.

وی ادامه داد: در کار خود همت کنید و افراد را برای روز مبادا تربیت کنید. بنده از شما صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم. إن‌شالله در آینده مبشرات بهتری از شما بشنویم و توفیقات بهتر برای شما آرزو دارم.

این مرجع تقلید در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به برپایی شهرک معارفی(شهربازی معارفی) اظهار کرد: این تعلیم عملی احکام و معارف دین است. بسیار عالی و ارزشمند است. امروز نیاز فوق العاده به این کارها دارد. جوانان را برای انقلاب پرورش دهید. کارتان بسیار عالی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *