«بازی ماجراجویی»

«بازی اتاق عمل»
«بازی دشمن شناسی»
Slider

توضیحات بازی

پیام ها:
هدف از طراحی و اجرای این بازی، طراحی فضایی جذاب با المان های مهارتی است که اولا کودکان و نوجوانان را راغب محک زدن آمادگی جسمانی خود کند و در درجه دوم میل آنها را از سوی بازیهای رایانه ای و مجازی به سمت بازی های مهارتی که جذابیت و فوائد به مراتب بیشتری دارند ، تغییر یابد از طرفی ، زمانیکه کودکان و نوجوانان آمادگی جسمانی خود را محک می زنند احساس نیاز پیداکرده و به سمت و سوی ورزش سوغ داده می شوند.

ویژگی ها:
۱- المان های این بازی ک بگونه ای طراحی شده که از آیتم های بازی یکی از مهارت های جسمانی را محک میزند برای مثال آیتم «پل معلق» مربوط به مهارت تعادلی و سرعت عمل و آیتم «عبور از مسیر لوله ای» مربوط به مهارت انعطاف بدن و کشش عضلات می شود و به همین ترتیب دیگر آیتم ها.
۲- المان های این بازی براساس نظر کارشناسان و مربیان ورزشی طراحی شده است.
۳- سیستم فنی این بازی دارای ویژگی خاصی بوده که دانش فنی آن برای اولین بار در کشور و بدست متخصصان موسسه اجرا میشود و موارد محدود مشابه آن تماما از خارج وارد می شود.
۴- این بازی قابلیت دارد تا با توجه به فضا و شرایط اجرا از حداقل ۴ آیتم تا ۲۰ آیتم اجرا شود.

شیوه اجرای بازی:
این بازی از ۶ آیتم تشکیل شده که هر آیتم با ویژگی خاص خود طراحی شده است و هریک مربوط به بخشی از مهارت های بدن می باشد. آیتم های بازی عبارتند از:
۱و۲- پل معلق (مهارت تعادلی و سرعت عمل)
۱- عبور از پل ضربدری (مهارت تمرکز، دقت و حفظ تعادل)
۲- عبور از نرده جوبی (مهارت تمرکز و سرعت عمل)
۳- دیوار تور (مهارت قدرت بدنی – قدرت مچ و بازو)
۴- عبور از پل لوله ای (مهارت انعطاف بدنی و کشش عضلات)
بازی بصورت رقابت دونفره اجرا می شود که در آن نوجوانان دو به دو با یکدیگر مسابقه می دهند. به این صورت که دونفر از شرکت کنندگان وارد بازی شده و پس از پوشیدن لباس ایمنی مخصوص در نقطه شروع بازی قرار می گیرند و با فرمان کارشناس مسابقه را شروع می کنند. شرکت کنندگان می بایست آیتم هارا یک به یک پشت سر گذشته و خود را به نقطه پایان برسانند. هر شرکت کننده ای که زود تر به نقطه پایان برسد برنده بوده و نشان می دهد که از آمادگی جسمی بهتری برخوردار است.
شرکت کنندگان با شرکت در این مسابقه آمادگی جسمانی و مهارتی خود را محک می زنند و نقاط قوت و ضعف خود را می شناسند.

previous arrow
next arrow
Full screenExit full screen
ArrowArrow
Slider
سال حمایت از کالای ایرانی
Slider
 
 
 

دانلود کاتالوگ بازی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *