«بازی بازیافت»

«بازی شهرک ترافیک»
«بازی صخره نوردی»
Slider

توضیحات بازی

پیام ها:
۱- آشنایی کودکان با مفهوم بازیافت و اهمیت آن
۲- آشنایی کودکان با فواید بازیافت و مضرات بازیافت نکردن زباله ها
۳- نهادینه کردن فرهنگ بازیافت و تفکیک زباله ها از مبدا در میان کودکان و خانواده ها
۴- تبیین ارزش و اهمیت تفکیک زباله در میان خانواده ها
۵- مذمت اسراف (عدم بازیافت نوعی اسراف به شمار می رود.)
۶- آموزش شیوه صحیح تفکیک زباله ها و پسماندها
۷- تقویت حس طبیعت دوستی و حفظ محیط زیست
۸- تبیین اهمیت منابع تجدید پذیر و استفاده بهینه از آن ها

ویژگی ها:
۱- تمامی المان ها و اسباب بازی های بازی (از طراحی تا ساخت) هنر طراحان و متخصصان بومی و ایرانی می باشد و هیچ گونه نمونه مشابهی ندارد.
۲- شخصیت بیل های مکانیکی به صورت خندن و فانتزی طراحی شده تا علاوه بر این که کودکان با آن حس آمیزی بهتری داشته باشند، نشان دهنده دوست دار طبیعت باشد.
۳- تمامی المان های بازی حتی زباله های تفکیکی دارای شخصیت می باشد که بیانگر این مفهوم است که طبیعت جان دارد و زنده است.
۴- در بازی هر شخص مسئول تفکیک نوع خاصی از زباله ها است که این امر علاوه بر آموزش مسئولیت پذیری فرهنگ همکاری و کارگروهی را نیز دارد.
۵- دکوراسیون بازی بر اساس موضوع آن در قالب یک طبیعت سبز فضاسازی شده است.

شیوه اجرای بازی:
در این بازی کودکان در ۴ گروه ۲ نفره تقسیم شده و همراه با کارشناس بازی وارد بازی می شوند. پس از آموزش های لازم کارشناس درباره مفهوم، اهمیت و شیوه صحیح بازیافت گروه ها آماده ماموریت (پاکسازی محیط زیست از زباله و تفکیک زباله ها برای بازیافت) می شوند. با آغاز ماموریت یک نفر از افراد هر گروه مامور پاکسازی و جمع آوری زباله ها شده و نفر دیگر گروه پشت بیل های مکانیکی قرار می گیرد و مامور می شود تا زباله های موردنظر را در سطل مخصوص خود بیندازد. (هر بیل مکانیکی مخصوص سطل خاص خود می باشد.) پس از تفکیک کامل زباله ها، افراد گروه جای خود را با هم عوض کرده و ماموریت را یک بار دیگر تکرار می کنند تا به خوبی در ذهن شان حک شود.
۱- آموزش شیوه صحیح بازیافت و تفکیک زباله در قالب یک بازی جذاب به کودکان ارائه می شود بدین صورت که تابلویی آهنربایی در قسمتی از بازی طراحی شده که روی تابلو ۵ سطل زباله شخصیت دار (فلز، شیشه، پلاستیک، کاغذ و زباله های تر) قرار دارند.
در گوشه این تابلو نیز تعداد زیادی از زباله های شخصیت دار قرار دارند. گروه ها می بایست با کمک یکدیگر هر یک از زباله ها را زیر سطل مخصوص به خود قرار می دهند و با این روش علاوه بر آموزش برای مسابقه اصلی نیز آماده می شوند.
۲- در جلوی هر یک از نوارهای نقاله فرایند بازیافت زباله برای کودکان به تصویر درآمده است. با شروع بازی ماموران پاکسازی زباله ها را از محوطه (محیط زیست) جمع کرده و روی نوارهای نقاله قرار می دهند. نوارهای نقاله زباله ها را به سمت سطل های زباله انتقال می دهند و بچه ها می بایست با تشخیص نوع زباله توسط بیل های مکانیکی زباله ها را در سطل های مخصوص خود بیندازد.
۳- بازی در قالب یک محیط سرسبز (طبیعت زنده) فضاسازی طراحی شده و تمامی المان های داخل بازی دارای شخصیت هستند و بیانگر آن هستند که طبیعت جان دار و زنده است.
۴- در فضای بازی نیز تابلوهایی آماده شده که روی هر یک مطلبی آموزنده درباره بازیافت پسماندها نوشته شده است.

previous arrow
next arrow
Full screenExit full screen
ArrowArrow
Slider
سال حمایت از کالای ایرانی
Slider
 
 
 

دانلود کاتالوگ بازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *