«بازی اتاق عمل»

«بازی دشمن شناسی»
Slider

توضیحات بازی

پیام ها:
۱- آگاهی بخشی مضرات و آسیب های خوراکی های مضر و تأثیر آن بر بدن (مثل نوشابه که موجب پوکی استخوان می شود)

۲- معرفی خوراکی های مضر بدن بعنوان عوامل بسیاری از بیماری هاجسمانی و راه های جایگزینی و درمان آنها
۳- معرفی خوراکی های مفید بعنوان مناسبترین جایگزین برای خوراکی های مضر و همچنین بعنوان درمان بسیاری از بیماریها (مانند شیر که برخلاف نوشابه موجب استحکام استخوان ها می شود)
۴- آموزش مسائل و عوامل بیماریهای روحی در بدن و تأثیرات منفی آن (مانند نگاه حرام که موجب آشفتگی ذهنی و … می شود)
۵- آموزش راه های پیشگیری و درمان بیماریهای روحی و عوامل آن

ویژگی ها:
۱- تمامی مطالبی که در این بازی آموزش داده می شود کارشناسی شده و مطابق با نیازسنجی گروه سنی مختص به خود(نوجوان) می باشد.
۲- مکان قرارگیری هریک از عوامل بیماری ها در جای کارشناسی شده خود قرار دارند. برای مثال سیگار و قلیان بعنوان عوامل بیماری های ریوی و مخرب کبد درون ریه و کبد بیمار قرار دارند و نوشابه بعنوان عامل اصلی پوکی استخوان درون استخوان بیمار قرار دارد.
۳- برای هریک از بیماری ها ، درمان آن آموزش داده می شود و جایگزین مناسبی برای آن خوراکی مضر ارائه میشود مثلا بجای نوشابه که عامل پوکی استخوان است، شیر که عامل استحکام بخشی به استخوان است جایگزین می شود.
۴- علاوه بر بیماریهای جسمانی، بیماری های روحانی مبتلابه نوجوانان نیز آموزش داده می شود همچون فکر گناه، سوءظن، شهوت و … و راه های درمان آنها
۵- تمامی مراحل بازی بصورت هوشمند و سنسورینگ صورت می گیرد.
۶- در بازی سعی شده تا بااستفاده حداکثری از تجهیزات جراحی و اتاق عمل، فضای بازی را برای شرکت کنندگان واقعی تر جلوه دهند تا علاوه بر جذابیت بیشتر آن موجب حس آمیزی و تأثیر گذاری بیشتر شود.

شیوه اجرای بازی:
بازی در قالب یک اتاق عمل طراحی شده به گونه ای که سعی شده تا از تمامی المان های یک اتاق عمل واقعی (همچون تخت بیمار، وسایل جراحی، گوشی پزشکی، چراغ اتاق عمل، لباس مخصوص جراحی و …در آن استفاده می شود تا شرکت کنندگان با قرارگرفتن در این فضا کاملا احساس یک پزشک جراح را داشته باشد. بر روی تخت اتاق عمل بیماری قراردارد که به دلیل بیماری در حالت اغماء به سر می برد. شرکت کنندگان با ورود به اتاق عمل ، پس از پوشیدن لباس های مخصوص خود و استریل کردن دست ها ۴ دقیقه وقت دارند تا با برطرف کردن عوامل بیماری بیمار و جایگزین کردن درمان آن، بیمار را از حالت اغماء نجات داده و سلامتی را به وی بازگردانند.
تخت بیمار بصورت الکترونیکی طراحی شده بگونه ای که شرکت کنندگان باید مراقب باشند تا هیچ یک از وسایل جراحی آنها همچون پنس، قیچی و … به بدن بیمار برخوردی نداشته باشد و در صورت برخورد ،سنسورهای بازی فعال شده و علاوه بر به صدا درآمدن صدای هشدار، از تایم آنها نیز کاسته می شود.
تایمر بازی نیز در قالب یک سرم طراحی شده که به بدن بیمار وصل شده است و ثانیه به ثانیه از آن کاسته می شود که نشان دهنده کم شدن تایم بازی است (این سرم با طراحی ویژه و بصورت نوری می باشد)
اگر شرکت کنندگان بتوانند در مدت زمان مشخص خود، کار خودرا به درستی انجام دهند و بیماریها را از بدن بیمار خارج کنند ، نور سبز اتاق عمل به نشانه سلامتی و حیات مجدد بیمار روشن می گردد؛ امّا اگر نتوانند در این تایم بیمار را نجات دهند (سرم تمام شود و سلامتی به بیمار بازنگردد) صدای بوق ممتد (نشانه مرگ) به صدا در می آید و چراغ قرمز روشن می گردد.

previous arrow
next arrow
Full screenExit full screen
ArrowArrow
Slider
سال حمایت از کالای ایرانی
Slider
 
 
 

دانلود کاتالوگ بازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *