آیت‌الله محمدی ری شهری تأکید کرد؛شهربازی معارفی؛ نوگرایی در تعلیم و تعلم/ بازتاب کارهای صورت گرفته رصد شود

آیت‌الله علوی گرگانی در دیدار اعضای مؤسسه تبیان:شهربازی معارفی، تعلیم عملی احکام و معارف دین است/ مؤسسه تبیان باید جوانان را برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی تربیت کند
آیت‌الله اعرافی در جمع اعضای مؤسسه تبیان:تبیان یک مؤسسه فاخر و اعضای آن جوانان خلاق و خوش فکر هستند

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی «قرآن و عترت تبیان قم» آیت‌الله محمد محمدی ری شهری، رئیس مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث در دیدار با اعضای برگزار کننده شهرک معارفی(اعضای مؤسسه تبیان قم) از برپایی چنین شهرک‌ معارفی استقبال کرد.

وی خطاب به اعضا و مسؤولان برگزار کننده شهرک معارفی(شهربازی معارفی) تأکید کرد: شما باید آمادگی پیدا کرده و گزارش کاملی از این کار تهیه کنید تا در یک جلسه با شورای کمیته عالی فرهنگی آستان حضرت عبدالعظیم(ع) این طرح را کامل توضیح دهید.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) با بیان این‌که به نظر می‌آید برپایی شهرک معارفی کار ارزشمند و زیبایی است، عنوان کرد: نمایشگاهی که برپا می‌کنید نباید به گونه‌ای باشد که تمسخر نخستین کار کودک در آن باشد. باید بازتاب این کار را رصد کنید.

آیت‌الله محمدی ری شهری در پاسخ به پرسش: «ممکن است برخی تصور کنندن برپایی شهربازی معارفی همانند برپایی یک شهربازی معمولی بوده و تنها برای بازی کودکان است. با توجه به گزارشی که ما ارائه دادیم، آیا شما به چنین نظری دارید؟» بیان کرد: خیر.

وی ادامه داد: این کار شما نوعی نوگرایی در تعلیم و تعلم است؛ کار خوب و ارزشمندی است. البته باید خدمات ارائه شده در نمایشگاه رصد شود تا مشخص شود که آیا بازتابی برای کودکان داشته یا تنها آن‌ها به بازی و سرگرمی پرداخته‌اند.

رییس مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث تأکید کرد: باید مشخص شود که آیا مطالبی که در شهربازی معارفی ارائه می‌شود، برای کودکان قابل درک است یا خیر؟ در هر حال به عقید بنده یک برپایی این شهربازی معارفی نوگرایی در کار تعلیم و تعلم است و بنده با آن موافقم.

وی در پایان خواستار هماهنگی بیشتر مسؤولان برگزار کننده شهرک معارفی باد اعضای شورای کمیته عالی فرهنگی آستان حضرت عبدالعظیم(ع) شد.

گفتنی است؛ در ابتدای این دیدار حجت‌‌الاسلام امید حسینی، مسئول برگزار کننده شهرک معارفی گزارش کاری ارائه داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *