به گزارش روابط عمومی شهربازی معارفی بوشهر، «گوشبال» یکی از غرفه‌های پر تردد، جذاب و پر مخاطب بخش نوجوان این شهرک معارفی است.

در این غرفه نوجوانان در قالب بازی و سرگرمی با بایدها و نبایدهای شنیداری آشنا می‌شوند، یعنی متوجه می‌شوند که به کدام مطالب گوش فرادهند و از شنیدن کدام مطالب دوری کنند.

 IMG_0386

این غرفه از دو بخش تشکیل شده که در بخش نخست کودکان باید توپ‌هایی که هر یک نماد خوبی هستند را به سمت دروازه شبیه به گوش انسان شلیک کنند، دروازه‌بان نیز یک مجسمه شبیه به شیطان است که وقتی کودکان به سمت دروازه ضربه می‌زنند، با حرکت به سمت راست و چپ اجازه نمی‌دهد توپ‌ها به گل تبدیل شوند.

در عین این‌که نوجوانان به سمت دروازه ضربه می‌زنند مجری برنامه که یک روحانی است به بیان و تبیین فضائل و رذائل اخلاقی می‌پردازد.

IMG_0391

در بخش دیگر غرفه «گوشبال» نوجوانان در درون دروازه قرار می‌گیرند تا توپ‌های که هر کدام نماد یک بدی همانند «غیبت»، «تهمت» و «دروغ» هستند را مهار کنند، ‌در این بخش توپ‌‌ها به وسیله دستگاه به سمت دروازه شلیک می‌شود که نوجوانان باید آنها را مهار کنند.

خروجی این غرفه آشنایی نوجوانان با فضائل اخلاقی همانند احترام به والدین، قرائت قرآن و روایات، توجه به سخنان اهل‌بیت(ع)، گوش دادن به مباحث دینی و دوری از رذایل اخلاقی همانند غیبت کردن، دروغ گفتن و تهمت زدن است.

IMG_0407

لازم به ذکر است که غرفه «گوشبال» یکی از پر مخاطب‌ترین غرفه‌های شهربازی معارفی بوشهر است که نوجوانان ضمن حضور در یک بازی کاملا شاد، مهیج و البته پر سر و صدای؛ با معارف دین نیز آشنا می‌شوند.

شاید بتوان گفت یکی از دلایل استقبال گسترده نوجوانان از غرفه «گوشبال» شهربازی معارفی بوشهر علاقه شدید مردم جنوب کشورمان به بازی فوتبال است.

IMG_0249

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.