به گزارش روابط عمومی شهربازی معارفی بوشهر، بخش خردسال این شهرک معارفی از غرفه‌های مختلف و جذابی تشکیل شده و روحانیان که مجریان اصلی این مسابقات و برنامه‌ها هستند مسائل مهم را به زبان کودکانه برای افراد بیان می‌کنند.

«استخر توپ»، «تشک پرنده»، «زنبور عسل»، «نقاشی»، «داستان‌ انبیا»، «کشتی حضرت نوح(ع)» و «تریبون غنچه‌ها» از جمله غرفه‌های این بخش است.

DSC_0131

در غرفه «زنبور عسل»، «تشک پرنده» و «استخر توپ» کودکان به بازی‌های متنوعی همانند تاب سواری سرگرم می‌شوند و در عین بازی نیز روحانیان مباحث دینی را به زبان کودکانه برای آنها بیان می‌کنند.

در غرفه «نقاشی» کودکان به رنگ آمیزی نقاشی‌ها از پیش طراحی شده که هر کدام درباره مباحث ویژه‌ای همانند شکر نعمت الهی، آداب سر سفره نشستن و دعای سفره می‌پردازند.

DSC_0058

برگزاری مسابقات متنوع و جذاب، بیان صفات خداوند متعال و اهل‌بیت(ع)، ویژگی‌ها حکومت امام زمان(عج) و چگونگی رفتار با والدین از جمله موضوعات مطرح شده در غرفه «تریبون غنچه‌ها» است؛ آموزش ساخت کار دستی از دیگر بخش‌های این غرفه می‌باشد.

در این مرحله همچنین کودکان با خواندن آیات قرآن و شعرهای دینی به رقابت با یک‌دیگر می‌پردازند؛ هر شب نیز در بخش پایانی این غرفه مسابقه کودکانه از سوی بزرگسالان (والدین) اجرا می‌شود.

IMG_0183

در غرفه «داستان‌های انبیا» نیز کودکان با سرنوشت انبیای الهی همانند زندگی حضرت محمد(ص)، حضرت یونس(ع) و دیگر انبیا آشنا می‌شوند.

در این قسمت روحانیان ضمن بیان داستان انبیا به زبان کودکانه برخی مباحث دینی مرتبط با هر داستان را بیان می‌کنند.

DSC_0061

یکی از جذاب‌ترین غرفه‌های بخش خردسال «کشتی حضرت نوح(ع)» است، در این قسمت کودکان با داستان حضرت نوح(ع) آشنا می‌شوند، همچنین شرکت‌کنندگان پس از این مرحله با یک‌دیگر رقابت کرده و عروسک حیوانات را به داخل کشتی منتقل می‌کنند.

 IMG_0124

برای این غرفه یک کشتی بزرگی همانند کشتی حضرت نوح(ع) ساخت شده که مجسمه حیوانات مختلف در آن وجود دارد و کودکان با حضور در داخل آن با داستان حضرت نوح(ع) آشنا می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.