به گزارش روابط عمومی شهربازی معارفی بوشهر، «کشتی حضرت نوح(ع)» این شهرک معارفی مسافران ویژه‌ای یعنی خردسالان را به دل تاریخ منتقل می‌کند.

این بخش یکی از مهم‌ترین غرفه‌های خردسال و البته متفاوت‌ از دیگر قسمت‌ها است؛ در این مرحله خردسالان با تاریخ انبیای الهی به صورت مختصر آشنا می‌شوند.

در غرفه «کشتی حضرت نوح(ع)» کارشناس دین مباحث مربوط به دوران زندگی انبیای الهی همانند حضرت محمد(ص)، نوح(ع)، یونس(ع)، ابراهیم(ع)، اسماعیل(ع)،‌ موسی(ع)، عیسی(ع) و سلیمان(ع) را به زبانه کودکانه بیان می‌کند.

IMG_1704

هدف از برپایی این غرفه در حقیقت بیان آموزه‌های دین در قالب داستان انبیای الهی است؛ یعنی مجری برنامه داستان یکی از انبیای الهی را بیان و سپس نتیجه‌گیری می‌کند که فرستادگان الهی چگونه با مردم رفتار می‌کردند.

پس از این مرحله، نوبت به مسابقه میان خردسالان برای حمله عروسک حیوانات مختلف به داخل سه چرخه و سپس ماکت کشتی حضرت نوح(ع) می‌رسد، ناگفته نماند که این ماکت بیش از ۲۰ متر طول داشته و به اندازه یک لنج کوچکی است.

IMG_4680

در این غرفه همچنین خانواده‌ها در کنار خردسالان بوده و آنها را به انجام کارهای مختلف همانند مسابقه و فراگیری مباحث بیان شده تشویق می‌کنند.

به طور کلی خردسالان در غرفه «کشتی حضرت نوح(ع)» با تاریخ انبیای الهی به ویژه زندگی حضرت نوح(ع)، اعمال خوب و بد از دیدگاه این بزرگواران و چگونگی رفتار با والدین در قالب یک بازی و سرگرمی کودکانه آشنا می‌شوند.

DSC_0131

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.