به گزارش روابط عمومی شهربازی معارفی بوشهر، در غرفه «بازیافت» کودکان ضمن آشنایی با فواید بازیافت زباله‌های شیشه‌ای، فلزی، کاغذی و پلاستیکی؛ متوجه می‌شوند که در زندگی هر زباله‌ را باید در سطل ویژه خود قرار دهند.

این غرفه در بخش کودک شهربازی معارفی قرار داشته و مخاطبان اصلی آن در حقیقت آینده سازان جامعه هستند که باید از این سن با فرهنگ درست مصرف برای ساخت ایرانی آباد و موفق آشنا شوند.

IMG_4560

شاید در ظاهر به نظر آید که غرفه «بازیافت» ارتباط زیادی با یک شهرک معارفی ندارد، ولی نیاز به یادآوری است که این بخش در حقیقت می‌خواهد یکی از آموزه‌ها و معارف مهم دین یعنی اسراف نکردن را در قالب بازی و سرگرمی به کودکان منتقل کند.

البته در اثنای این بازی مجری برنامه که کارشناس دین نیز است، چگونگی پاک کردن وجود انسان به وسیله توبه را بیان می‌کند.

IMG_1753

به طور کلی غرفه «بازیافت» دارای دو بخش است؛ در بخش نخست یک مسابقه برای تفکیک ماکت زباله‌های شیشه‌ای، کاغذی، فلزی و پلاستیکی برگزار می‌شود و کودکان یک دقیقه فرصت دارند تا ماکت‌ها را براساس نوع زباله جدا و در جایگاه قرار دهند.

پس از این مرحله هر یک از کودکان شرکت کننده سوار بر بیل مکانیکی کوچکی(ساخت شده از سوی مسؤولان برگزار کننده) شده و هر زباله‌ را به تفکیک در سطل ویژه خود قرار می‌دهند.

 dddd

در طول مسابقه نیز کارشناس دین آیات و روایات مربوط به اسراف را برای کودکان بیان می‌کند.

به طور کلی این غرفه ضمن داشتن یک بازی مهیج که طرفداران ویژه‌ای خود را نیز دارد، سبب آشنایی کودکان با فرهنگ درست مصرف کردن و عدم اسراف می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.