حضرت آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به برپایی شهرک معارفی(شهربازی معارفی) اظهار کرد: این تعلیم عملی احکام و معارف دین است. بسیار عالی و ارزشمند است. امروز نیاز فوق العاده به این کارها دارد. جوانان را برای انقلاب پرورش دهید. کارتان بسیار عالی است.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت تبیان شهر مقدس قم، حضرت آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید در دیدار مسؤولان این مؤسسه و اعضای برگزار کننده شهرک معارفی(شهربازی معارفی) ضمن ابراز خرسندی از انجام چنین کارهایی گفت: بنده ضمن تشکر از عزیزان مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت تبیان، از آن‌جا که این مؤسسه به نام قرآن و عترت نامیده شده و قرآن هم خود تبیان است، امیدوارم تبیان باشید و حق این واژه را ادا کنید.

وی افزود: گزارشات شما خیلی خوب بود. مبشرات و مژده بود. امیدواریم هر روز در کار و حرکاتتان موفقیت‌های بیشتری داشته باشید. کار شما بسیار ارزشمند است؛ چون از نیروهای جوان؛ نیرو‌هایی که قابلیت رشد بهتری دارند، استفاده و بهره‌برداری می‌کنید و این بسیار عالی است.

این مرجع تقلید عنوان کرد: البته این مسائلی که شما اشاره کردید ـ همین که تشویق و تقدیر می‌کنید و مهم‌تر از آن تبلیغ دین می‌کنید ـ توجه داشته باشید مسأله‌ای که باید بیشتر در این مؤسسات اهمیت داده شود، پربار کردن جوانان است.

وی ادامه داد: شما باید در این مؤسسه بتوانید از جوانان هوشمند، هوشیار و خوش استعداد گزینش و انتخاب کنید. این‌ها را پر از علم و کمال مسائل علمی و کلامی کنید تا هر کدام بروند در یک منطقه‌ای از شهرستان‌ها و اجتماعات جوانان مسائل را مطرح و پاسخ پرسش‌های آن‌ها را بدهند.

حضرت آیت‌الله علوی گرگانی با تأکید بر این‌که باید در برابر هجمه‌های فرهنگی، جوانان هدایت شده داشته باشیم، اظهار کرد: در مقابل گروه‌هایی که امروز از هر طرف هجمه‌های فرهنگی دارند، نیاز داریم جوانان هدایت شده داشته باشیم. این‌ها را ذخیره نگه داریم و هر کدام از این فرزندان را در منطقه‌ای بفرستیم تا جواب تمام افرادی که هجمه می‌کنند، داده شود.

وی عنوان کرد: البته این کار نیازمند یک تشکیلات برای برنامه‌ریزی است. افراد دوره‌هایی را ببینند. در بحث علم کلام، اعتقادات و غیره آگاه باشند تا وقتی عده‌ای هجمه می‌کنند، این‌ها توانایی مقابله داشته باشند. مؤسسه تبیان نیز در واقع باید یک مؤسسه تولیدی باشد و افراد مختلفی را برای مقابله با هجمه‌ها تربیت کند.

این مرجع تقلید یادآور شد: بنده مدتی در تهران مشغول همین کار بودم. چندین جوان را دور خودم جمع کرده و برای آن‌ها‌ کلاس‌های درسی درباره کلام و اعتقادات گذاشته بودم. این‌ها را به گونه‌ای تربیت کرده بودم که یک بار یکی از مراجع فعلی به جای بنده در جمع این جوانان رفته بود. پس از آن گفت: «شما چه کردید؟ چقدر این جوانان قوی هستند!»

وی افزود: اگر بتوانیم از اعضای مؤسسه تبیان چنین جوانانی را تربیت کنیم و به آن‌ها کمالات علمی دهیم به چه میزان می‌توان موفق بود؟ البته بیشتر درباره مسائل عمیق کار شود و اگر می‌خواهید شهرک معارفی داشته باشید، تحت نظر یکی ار بزرگان این کار را انجام دهید. از شخصیت‌های علمی حوزه استفاده کنید و جوانب آن را بسنجید.

حضرت آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به آیه «وَالَّذِینَ هَاجَرُواْ فِی اللّهِ مِن بَعْدِ مَا ظُلِمُواْ لَنُبَوِّئَنَّهُمْ فِی الدُّنْیَا حَسَنَهً وَلَأَجْرُ الآخِرَهِ أَکْبَرُ لَوْ کَانُواْ یَعْلَمُونَ؛ و کسانى که پس از ستمدیدگى، در راه خدا هجرت کرده‌اند، در این دنیا جاى نیکویى به آنان مى‌دهیم، و اگر بدانند، قطعاً پاداش آخرت بزرگتر خواهد بود.» اظهار کرد: آیه می‌فرماید: اگر در راه خدا تلاش کنید نه تنها پاداش عظیم به شما می‌دهیم، بلکه پاداش آخرت آن بزرگتر است.

وی ادامه داد: در کار خود همت کنید و افراد را برای روز مبادا تربیت کنید. بنده از شما صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم. إن‌شالله در آینده مبشرات بهتری از شما بشنویم و توفیقات بهتر برای شما آرزو دارم.

این مرجع تقلید در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به برپایی شهرک معارفی(شهربازی معارفی) اظهار کرد: این تعلیم عملی احکام و معارف دین است. بسیار عالی و ارزشمند است. امروز نیاز فوق العاده به این کارها دارد. جوانان را برای انقلاب پرورش دهید. کارتان بسیار عالی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.