شهربازی معارفی مصداق "کار تمیز فرهنگی" است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، به‌نقل از آستان‌نیوز، محمد‌امین توکلی‌زاده در دیدار با جمعی از مدیران فرهنگی آستان قدس اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب، اصل آتش به اختیار را انجام یک کار تمیز فرهنگی معنی کردند که خوشبختانه عده‎ای از جوانان انقلابی و طلبه قم با دریافت صحیح این پیغام و شناسایی خلاءهای موجود در حوزه کودک و نوجوان دست به ابداع یک شهربازی معارفی با رویکرد دینی زدند.

وی با بیان اینکه تقریبا نیمی از زائران رضوی را قشر خردسال، کودک و نوجوان تشکیل می‎دهند، افزود: با وجود این جمعیت زیاد، در گذشته تنها با تلاش معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس دو مجموعه کبوترانه و پایگاه‌‏های آداب زیارت برای این قشر از زائران در نظر گرفته شده بود که قطعا دامنه وسیعی از مخاطبان را در بر نمی‎گرفت و برای کودکان و نوجوانی که به حرم رضوی مشرف می‌‏شدند، موضوعی برای زیارت، سرگرمی و تفریح وجود نداشت.

توکلی‌زاده با اشاره به تاثیرپذیری بالای این قشر از جامعه تاکید کرد: با راهنمایی تولیت آستان قدس رضوی که همیشه حامی گروه‎های خودجوش فرهنگی هستند، با دوستان موسسه تبیان آشنا شدیم و تجربیات این گروه در سه اجرای گذشته مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد این گروه با یک تیم ۱۳۰ نفره به مدت یک ماه فعالیت خود را در نمایشگاه روابط عمومی آستان قدس رضوی اجرا کنند.

مدیرکل روابط‌عمومی و امور رسانه‎ آستان قدس رضوی با بیان این مطلب که شهربازی معارفی مصداق بارز کار تمیز فرهنگی از نگاه مقام معظم رهبری است، تاکید کرد: یک گروه از جوانان انقلابی این کشور با آسیب‌شناسی دقیق و صحیح، خلاء موجود در حوزه کودک و نوجوان را با یک ایده جذاب و کار پژوهشی و فکری شناسایی کرده و بدون وابستگی به هیچ ارگان و نهاد دولتی با همت و توانایی خودشان این ایده را اجرا کردند.

توکلی زاده با اشاره به اینکه بهترین وسیله برای انتقال مفاهیم به کودک و نوجوان بازی است، افزود: در عرصه بازی خلاء در کشور ما فراوان است و در شهربازی‎های ما، اسباب‎‏ بازی‌های موجود و بازی‎های فضای مجازی و تلویزیونی عمدتا وارداتی است و تعلقی به ما ندارد و آثار مضر فرهنگی در جامعه ما مشهود است.

وی در ادامه تصریح کرد: پیوست اقتصادی که در امر فرهنگ همیشه از پایه‎های مغفول بوده است، اینجا می‎تواند بروز و ظهور پیدا کند، چرا که خانواده‎ها این خلاء را احساس می‎کنند و برای دریافت آن هزینه خواهند کرد.

لازم به یادآوری است؛ این جلسه از سلسله جلسات کمیسیون فرهنگی آستان قدس رضوی با موضوع اولویت‌‏ها و الزامات شبکه مخاطبان کودک و نوجوان پس از بازدید اعضای این کمیسیون از شهربازی معارفی در دفتر مدیرکل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.